Tryb cichy w apce Facebook

Odpoczniemy od powiadomień

Aplikacja mobilna Facebooka zyska wkrótce tryb cichy, który pozwoli na wyłączenie powiadomień push. Rozwiązanie ma pomóć użytkownikom w znalezieniu równowagi w sposobie korzystania z platformy społecznościowej.

Według przedstawicieli Facebooka, tryb cichy jest odpowiedzią na społeczne potrzeby w dobie pandemii COVID-19. Tryb można zaplanować według tygodniowego harmonogramu zgodnie z własnymi preferencjami. W momencie, gdy tryb cichy będzie aktywny, po otwarciu aplikacji będziemy mieli możliwość zignorowania wyciszenia na 15 minut lub całkowitego dezaktywowania trybu.

– Ponieważ wszyscy dostosowujemy się do nowych procedur i przebywania w domu, kluczowe może okazać się ustalenie granic dla spędzania czasu w sieci. Niezależnie od tego, czy chcesz skoncentrować się na rodzinie i znajomych, spać spokojnie lub zarządzać sposobem spędzania czasu w domu, mamy narzędzia, które pomogą Ci znaleźć właściwą równowagę dla sposobu korzystania z Facebooka – możemy przeczytać w ostatnim wpisie na blogu portalu.

Tryb cichy aplikacji mobilnej Facebooka

Tryb cichy stanowić będzie element sekcji „Czas spędzony na Facebooku” w ustawieniach. Już teraz z zakładki dowiemy się ile czasu na przestrzeni tygodnia spędzamy w mobilnej aplikacji Facebooka oraz możemy ustawić limit czasowy dla dziennego użycia. Facebook zapowiada również dodanie nowych skrótów do ustawień powiadmień, oraz preferencji news feedu.