Facebook prezentuje Venue

Nowa aplikacja jako drugi ekran do bieżących wydarzeń

Facebook powalczy z Twitterem o miano drugiego ekranu podczas śledzenia i komentowania gorących wydarzeń sportowych, politycznych i kulturalnych. Aplikacja Venue pozwoli użytkownikom dzielić się swoimi opiniami, emocjami i śledzić reakcje innych. Jako pierwsza możliwości nowej aplikacji przetestuje amerykańska organizacja wyścigów samochodowych Nascar.

Uruchomiona przez Facebook w połowie 2019 roku komórka NPE Team, której zadaniem jest tworzenie nowych aplikacji mobilnych ma ręce pełne roboty, od kiedy w wielu krajach wprowadzono obostrzenia związane z potrzebą społecznej izolacji w dobie pandemii. Jednym z pierwszych efektów ich działania była aplikacja CatchUp dedykowana grupowym rozmowom użytkowników. Parę dni temu NPE Team prezentował również nowatorską platformę Collab umożliwiającą wspólne komponowanie muzyki na odległość z opcją publikacji stworzonego tym sposobem klipu.

Venue jako forma uczestnictwa w wydarzeniach

Kolejnym game changerem może okazać się nowa aplikacja NPE Team dedykowana systemom Android i iOS, której zadaniem jest wzbogacanie doświadczeń użytkownika podczas śledzenia wydarzeń takich jak mecz piłki nożnej, gala rozdania Oskarów czy transmisja z wyborów prezydenckich. Według naszych informacji, aplikacja ma pozwalać na dzielenie się swoimi opiniami, dostarczać interaktywne ankiety oraz możliwość czatowania.

Z zapowiedzi wygląda na to, że aplikacja może okazać się również znakomitym narzędziem dla organizatorów wydarzeń, twórców, klubów sportowych, organizacji, by zachować i podtrzymać zaangażowanie fanów również w czasie, gdy nie będzie mógł uczestniczyć na żywo w danych wydarzeniach. Czy grupowe konsumowanie transmisji z opcją second screen zda egzamin w takiej formie zda egzamin i zdeklasuje tweety i hashtagi z innych platform? Nie możemy się doczekać, by sprawdzić w warunkach bojowych!